ZELENINOVÁ PSOMÁČKA

22. října 2006 v 17:33 |  Recepty
ZELENINOVÁ PSOMÁČKA
Tak tedy. Na ulici vyhledáme pouličního psíka nejlépe takového, který má bílou pěnu u tlamy a usekneme hlavičku. Zbytek těla vezmeme, položíme na znak a rozřízneme bříško. Z otvoru pomalu vyndáme střeva, na které se musí dávat obzvláště pozor. Obsah z nich opatrně vytlačíme do připraveného hrnce a pečlivě promícháme se smetanou. Ještě trochu cibulky a základ omáčky je hotov. Dále vytáhneme močový měchýř, propíchneme jehlou a jeho obsah smísíme s vodou na polévku. Neupíjet - uličníci! Nemáte-li pečivo použijte psí nudle - ty dodají celému jídlu nezapomenutelnou chuť. Kam se pak hrabou bujóny Knorr.
K dobře připravenému jídlu je ale třeba také dobře připravené maso. Předtím však doporučuji pro vlastní bezpečnost kuchaře pracovat v gumových rukavicích a s filtrační rouškou. Maso raději nevařte a podávejte pěkně živé, aby se filoviry, které bezpečně obsahuje, nevypařily a neohrozily váš vlastní život.
Neopomenu také zdůraznit, že maso samotné nečistěte od srsti, jelikož to na talíři vypadá o mnoho lépe a pokud psí chlupy obsahovaly i drobné cizopasníky v podobě blech, může se jejich honění stát dobrým zkrácením volného času například při nudné konverzaci u rodinného stolu.
Vše pak na talíř doplníte zeleninou nebo tam šoupnete kus nějakého kaktusu a dekorace je hotova. Takto připravené jídlo můžete již přímo servírovat na stůl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama